Δημοσίευση : 00:26 19-10-2016

Champions League:Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων-Δείτε βίντεο με τα γκολ

Έπρεπε να περάσει το πρώτο δεκάλεπτο για να έρθουν και τα πρώτα γκολ στα σημερινά παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στην Λισαβόνα ο άνθρωπος-γκολ της Ντόρτμουντ Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ άνοιξε το σκορ παγώνοντας την έδρα της Σπόρτινγκ, ενώ ο νεαρός Βάιγκλ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια έκανε το 0-2.

Νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι έδωσε ο Σέζαρ ο οποίος στο 67' με δυνατό σουτ από το έμμεσο που είχε κερδίσει η Σπόρτινγκ μείωσε σε 1-2! Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Σπόρτίνγκ με τον Ντοστ να κάνει το 2-2 κι άμεση η απάντηση της Ντόρτμουντ που είχε δοκάρι στο 73'.

Πολύ καλό παιχνίδι στη Μαδρίτη. Η Λέγκια είχε δοκάρι στο 0-0, αλλά η Ρεάλ με Μπέιλ και Μαρσέλο προηγήθηκε με 2-0, ωστόσο οι Πολωνοι με πέναλτι μείωσαν σε 2-1 στο 22'!

Οι Μαδριλένοι πάντως έχουν μετατρέψει το ματς σε περίπατο καθώς με τα γκολ των Ασένσιο, Λούκας, Μοράτα προηγούνται με 5-1!.

Η Μπριζ αιφνιδίασε στο πρώτο ημίχρονο την Πόρτο και πήρε νωρίς το προβάδισμα με το γκολ του Φόσεν, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι Πορτογάλοι είναι σαρωτικοί και στο 70' έφτασαν στην ισοφάριση με τον Λαγιούν.

Ο Μαχρέζ με το πρώτο του γκολ στη διοργάνωση έχει δώσει το προβάδισμα στη Λέστερ κόντρα στην Κοπεγχάγη, με τον Κάσπερ Σμάιχελ να κάνει εκπληκτική επέμβαση στο 88'!

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με σκόρερ τον Τραορέ προηγήθηκε με 1-0 της Μονακό, με τον σκόρερ να αγωνίζεται δανεικός στους Μοσχοβίτες από τους Μονεγασκους!     Ο Ακινφέεφ ήταν αυτός που κράτησε όρθια την ομάδα του στρατού, αλλά στο 87' ο Σίλβα τον νίκησε για να ισοφαρίσει σε 1-1.

Χωρίς γκολ το ντέρμπι στο Λεβερκούζεν με την Τότεναμ να έχει δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο και την Λεβερκούζεν να κυριαρχεί στο δεύτερο.

Η Λυών ήταν καλύτερη, αλλά ο Τζίτζι Μπουφόν φρόντισε να αποδείξει ότι ακόμη και σ' αυτή την ηλικία είναι από τους κορυφαίους. Στο 35' απέκρουσε το πέναλτι του Λακαζέτ, έχει πραγματοποιήσει σωρεία εντυπωσιακών επεμβάσεων κι αφού η ομάδα του έμεινε με 10 παίκτες στο 54' καθώς αποβλήθηκε με 2η κάρτα ο Λεμινά, στο 72' ο Κουαδράδο με καταπληκτικό γκολ έκανε το 0-1!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Σεβίλλη με το γκολ του Νασρί προηγείται με 1-0 στο Ζάγκρεμπ της Ντινάμο.